بهترین حرکات یوگا برای کاهش درد قاعدگی

دوران قاعدگی یکی ازدوره‌های مهم در زندگی بانوان می‌باشد.معمولاً اکثر بانوان در طول ماه چند روز را با درد پریود یا قاعدگی می‌گذرانند. متاسفانه برای درمان و یا تسکین دادن این درد هیچگونه روش پزشکی وجود ندارد. آنچه که می‌ تواند درد این دوره را برای بانوان کمتر کند روش‌های خانگی می‌باشد. طبق آخرین بررسی‌های صورت گرفته، انجام ورزش یوگا می‌تواند باعث کاهش درد قاعدگی شود.با توجه به این موضوع که درد دوران قاعدگی فقط مربوط به دردهای جسمی نمی‌باشد و بانوان در این دوره با مشکلات روحی نیز دست و پنجه نرم می‌کنند حرکات تمرکزی ورزش یوگا به برطرف کردن این مشکل نیز کمک می کند. اما اینکه انجام حرکات یوگا برای درد پریود چه مزایایی دارد و یا اینکه کدام حرکات یوگا برای درد قاعدگی بهتر هستند، موضوعاتی می‌باشد که ما در این مقاله تحت عنوان بهترین حرکات یوگا برای کاهش درد قاعدگی به آن پرداخته‌ایم.پس اگر شما نیز مایل به کسب اطلاعات در این زمینه هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

چه کارهایی برای کاهش درد قاعدگی مناسب هستند؟

همانگونه که در قسمت قبلی مقاله نیز به آن اشاره کردیم برای کاهش درد دوران قاعدگی معمولاً از روش‌های خانگی استفاده می‌شود. برای کم کردن و یا از بین بردن درد قاعدگی روش‌های گوناگونی وجود دارد که از مهمترین آنها می‌توان به:
رژیم غذایی و تغذیه مناسب در دوران قاعدگی
نوشیدن آب زیاد
گرفتن ماساژ
گرما درمانی
کاهش مصرف کافئین
خواب کافی
کاهش مصرف الکل و سیگار مصرف داروهای مسکن
همه موارد ذکر شده جزء اقداماتی هستند که شما می‌توانید برای کاهش درد پریود انجام دهید. اما بدون شک یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای رفع این درد می‌توانید انجام دهید ورزش کردن می‌باشد.با توجه به اینکه بانوان در این دوران توان و در واقع میل زیادی به انجام ورزش‌های فیزیکی سنگین و نفسگیر ندارند ورزش یوگا می‌تواند بهترین گزینه برای آنها باشد.

تاثیر یوگا بر کاهش درد قاعدگی

بدون شک ورزش یوگا برای درد پریود بسیار موثر می‌باشد. در واقع انجام یوگا می‌تواند باعث کاهش درد فیزیکی و روحی بانوان در دوران قاعدگی شود.
با توجه به این موضوع که در هنگام انجام حرکات یوگا سعی می‌شود تا ذهن و اندام‌ها را به خوبی کنترل کنیم در نتیجه باعث رسیدن ما به آرامش می‌شود.
همانگونه که در قسمت های قبلی نیز به آن اشاره کردیم در پریود علاوه بر درد فیزیکی باعث بر هم ریختن سطح هورمون‌ها و در نهایت به هم ریختن خلق و خوی بانوان می‌شود. به همین دلیل انجام حرکات کششی و ذهنی یوگا می‌تواند دلیلی بر تاثیرگذاری ورزش یوگا برای درد قاعدگی باشد.
انجام حرکات تمرکزی مانند کشیدن نفس عمیق و کشش‌های ملایم می‌تواند جزء بهترین حرکات یوگا برای کاهش درد قاعدگی باشد. البته این تنها حرکت مناسب یوگا برای درد پریود نمی‌باشد بلکه حرکات دیگری در یوگا وجود دارد که شما می‌توانید با انجام آنها از درد و مشکلات روحی که به وجود آمده در دوران قاعدگی به شکل قابل توجهی بکاهید.

حرکات یوگا برای کاهش درد پریود

ورزش یوگا یکی از ورزش‌هایی می‌باشد که علاوه بر تاثیرات مستقیم بر روی اعضای بدن بر روی ذهن و تمرکز افراد نیز تاثیرگذار می‌باشد. با توجه به اینکه بانوان در این دوران نمی‌توانند حرکات ورزشی سنگین انجام دهند برخی از حرکات یوگا می‌تواند برای آنها بسیار مناسب باشد.

مهمترین حرکات یوگا برای درد قاعدگی و پریود عبارتند از:

حرکت دراز و باز کردن پاها به شکل نشسته

یکی از بهترین حرکات یوگا برای کاهش درد قاعدگی حرکت دراز و باز کردن پاها به صورت نشسته می‌باشد.این حرکت باعث کشیدگی بخش داخلی ران و ماهیچه‌های همسترینگ می‌شود و در نهایت  این موضوع باعث انعطاف پذیری بیشتر ستون فقرات و در نتیجه باعث کاهش درد قاعدگی می‌شود.
 

محصولات ورزشی چیمن رو ببینید
مت یوگا اریال یوگا یوگاویل آجر یوگا کاورمت قوری نتی کتاب الکترونیک

پرسش و پاسخ

هر سوالی در مورد این مقاله دارید بپرسید. مربیان متخصص پاسخ خواهند داد.