تاثیر حرکات یوگا برای فشار خون بالا

مقدمه

 متاسفانه امروزه به دلیل سبک زندگی و تغذیه نامناسب اکثر مردم دچار بیماری‌های گوناگونی شده‌اند که هر کدام از این بیماری‌ها می‌تواند برای انسان خطرات زیادی به همراه داشته باشد.یکی از این بیماری‌ها که متاسفانه افراد زیادی با آن درگیر هستند بیماری فشار خون یا فشار خون بالا می‌باشد. اما نکته امیدوار کننده این است که روش های زیادی برای برطرف کردن این بیماری وجود دارد که ورزش کردن و مشخصاً ورزش یوگا یکی از بهترین روش‌ها برای درمان فشار خون بالا می باشد. اما اینکه
فشار خون  چیست ؟
چه عواملی منجر به فشار خون بالا میشوند؟
بهترین حرکات یوگا برای فشار خون بالا چه حرکاتی هستند؟
سوالاتی می باشند که ما در این مقاله تحت عنوان تاثیر حرکات یوگا برای فشار خون بالا به آنها پاسخ داده‌ایم پس اگر شما نیز مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان فشارخون با یوگا هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

فشار خون چیست؟

قبل از اینکه به بررسی تاثیر حرکات یوگا برای فشار خون بپردازیم ابتدا نیاز است که شما بدانید فشار خون چیست؟
تعاریف متعددی برای فشار خون انجام شده است اما مهم‌ترین و جامع‌ترین تعریفی که می‌توان از این بیماری ارائه داد این است که ، فشار خون نیرویی می‌باشد که خون به دیوار شریان‌ها وارد می‌کند.قلب برای اینکه بتواند خون را به سمت شریان‌ها ارسال کند نیازمند نیرو می‌باشد در واقع فشار خون میزان نیرویی است که قلب برای پمپاژ خون به رگ وبه  دیواره‌های رگ وارد می‌کند. این فرآیند به شکل ۲۴ ساعته و به تعداد ۶۰ تا ۱۰۰ بار در دقیقه در حال انجام شدن می‌باشد. باید توجه داشته باشید که فشار خون کاملاً با ضربان قلب متفاوت می‌باشد. میزان فشار نرمالی که به  دیواره‌های رگ وارد می‌شود ۱۲۰/۸۰ میلیمتر جیوه می باشد. در صورت بالا رفتن این عدد ممکن است شما با عوارضی مانند ایست قلبی ،سکته مغزی، بیماری‌های کلیوی و نارسایی قلبی مواجه شوید. معمولاً عوامل زیادی در به وجود آمدن فشار خون تاثیرگذار هستند که در ادامه به معرفی این عوامل می پردازیم.
 

چه عواملی منجر به فشار خون بالا میشوند؟

عوامل زیادی باعث به وجود آمدن بیماری فشار خون می‌شوند که مهمترین این عوامل عبارتند از:
افزایش سن
مصرف مواد مخدر
دیابت
مصرف الکل
اضافه وزن
استرس و اضطراب
مصرف زیاد غذاهای فست فود و پرکالری
مصرف برخی از داروها
سابقه خانوادگی و ژنتیک
بارداری
همه این عوامل در به وجود آمدن بیماری فشار خون موثر هستند اما مصرف زیاد نمک و کم تحرکی را می‌توان از مهمترین عوامل این بیماری دانست. شما می‌توانید با انجام برخی از ورزش‌ها مانند یوگا از این بیماری جلوگیری و یا حتی در صورت داشتن این بیماری آن را درمان نمایید. درمان فشار خون با یوگا یکی از کاربردی‌ترین روش‌ها برای مقابله با فشار خون می‌باشد.

محصولات ورزشی چیمن رو ببینید
مت یوگا اریال یوگا یوگاویل آجر یوگا کاورمت قوری نتی کتاب الکترونیک

پرسش و پاسخ

هر سوالی در مورد این مقاله دارید بپرسید. مربیان متخصص پاسخ خواهند داد.